У сервис помоћи укључени привредни субјекти

23.03.2020.

Општински Штаб за ванредне ситуације истакао је да су у сервис помоћи осим општинског Црвеног крста укључени и привредни субјекти, који ће од сутра достављати намирнице за старије особе.

У Штабу истичу да сервис помоћи користи велики број старијих и болесних лица у Вишеграду ради доставе хране и других намирница на кућну адресу, а циљ је да се спријечи ширење вируса корона.

„Сви којима ове услуге буду потребне могу се обратити на бројеве телефона 058 620 950 и 058 620 242. Број привредног субјекта Адриа, који је укључен у сервис је 065 489 861. Број за доставу хране из радње „Дакс“ је 065 710 862. Корисници плаћају робу коју поруче, без додатних трошкова доставе“, навели су у Штабу.

Покретач сервиса је општина Вишеград у сарадњи са општинским Црвеним крстом, предузећем „Адриа“ и радњама „Дакс“.

У Штабу за ванредне ситуације позивају и друге привредне субјекте који могу помоћи да се укључе у акцију помоћи старијим лицима, након чега ће и њихови контакти бити објављени.

Сервис помоћи ради сваки дан од 8.00 до 16.00 часова, осим недјеље.