Формиран тим за праћење – циљ благовремена реакција

23.03.2020.

Општински Штаб за ванредне ситуације у Вишеграду донио је одлуку о формирању Тима за праћење, који чине полицијски представник, здравствени инспектор, психолог и епидемиолог, који ће бити задужени да благовремено реагују у случају првог контакта и појаве вируса корона у овој локалној заједници.

На Штабу је истакнуто да је циљ овом тима да се у случају појаве заражене особе одреагује што прије и да све контакте нултог пацијента покушају пронаћи и ради предузимања даљих мјера.

Закључак Штаба је и да су сви грађани који долазе у Вишеград из општина БиХ, у којима су регистровани случајеви вируса корона, дужни да користе заштитне маске и рукавице на јавним мјестима.

„Сва возила која долазе у Вишеград из општина у којима су регистровани случајеви заразе вирусом корона дужни су да изврше дезинфекцију на санитарном пункту у Незуцима“, наводе из Штаба и додају да ће лица која не буду поштовала мјере забране бити санкционисана.