Заражених нема, под надзором 246 лица

23.03.2020.

У Вишеграду нема заражених вирусом корона, под надзором је 246 лица, а једно лице је изашло из кућне изолације, рекла је Срни директор Дома здравља Вишеград Снежана Ђуровић.

Ђуровићева је навела да у Вишеграду за сада ниједно лице није под сумњом да је заражено вирусом „Ковид-19“.

Она је додала да је од укупног броја лица која су под надзором, двоје било у директном контакту са зараженим.

Ђуровићева је апеловала да грађани који су под медицинским надзором редовно мјере температуру и да се два пута дневно јављају породичном љекару.

Она је напоменула да су и чланови породице оних који се налазе под медицинским надзором дужни да остану у кућној изолацији уз максимално смањене контакте.

Здравствени инспектор Слађана Миовчић подсјетила је да је одлука општинског Штаба за ванредне ситуације да становници Вишеграда не прелазе у друге локалне заједнице због забиљежених случајева вируса корона у сусједним општинама.