Очишћено купалиште на ријеци Рзав

13.03.2020.

Чланови Удружења грађана „Еко центар“ Вишеград реализовали су акцију чишћења купалишта „Брана“ на ријеци Рзав у овој општини поводом Међународног дана ријека – 14. марта.

Предсједник „Еко центра“ Дејан Фуртула рекао је новинарима да је ово прва у низу акција које ће организовати ово удружење.

„У наредном периоду ћемо ићи узводно ријеком Рзав како бисмо очистили сва купалишта у нашој општини“, навео је Фуртула.

Он је подсјетио да ће у просторијама удружења сутра од 18.00 часова бити одржана пројекција филма „Црна сенка зелене енергије“.

Предсједник Скупштине „Еко центра“ Драган Јовичић захвалио је учесницима акције и додао да ће сва купалишта на Рзаву бити очишћена до почетка сезоне купања.

Учесник акције Ана Баранац рекла је да се на акцију одазвала из емотивних разлога.

„Сматрам да сви треба да водимо рачуна о томе како се опходимо према нашој околини и како одлажемо смеће“, додала је она.

Учесник акције Дејана Рашевић нагласила је да је веома важно подићи свијест о животној средини и начину њеног одржавања.

„Ускоро ће почети сезона купања, па је важно да уредимо наша купалишта“, рекла је Рашевићева.

Међународни дан ријека обиљежава се 14. марта сваке године у више од 60 земаља свијета како би се указало на значај вода и њихову вриједност.