Винко Планић – У седмој деценији први на Балканијади

10.03.2020.

Винко Планић из Вишеграда побједник је Балканског дворанског такмичења у бацању копља, одржаног у Београду, док је у бацању кугле заузео треће мјесто.

Планић је рекао Срни да је конкуренција била веома јака – учествовали су такмичари из 16 земаља.

„Од другопласираног такмичара копље сам бацио више за 5,13 метара, што је за моје године и температуру ваздуха од три степена, као и кишу и клизаву стазу, велики успјех“, истакао је Планић.

Он је рекао да се није посебно припремао за овај наступ, те изразио наду да је ово један од корака унапријед за нека будућа такмичења.

Винко Планић је у седмој деценији живота, а спортом се бави пет година. У бацању кугле, копља, диска, кладива, скока увис, скока у даљ, награђиван је велики број пута.

Подршку за учешће у такмичењу, које је одржано протеклог викенда, пружила му је општина Вишеград.