Нема пријављених случајева корона вирусом

27.02.2020.

На подручју општине Вишеград није пријављен ниједан сумњив случај на вирус корона и ситуација у овом тренутку није алармантна, изјавио је Срни предсједник општинског Одбора за здравље Горан Лончаревић.
„Грађанима се препоручује да избјегавају путовања у ризична подручја и да спроводе мјере личне заштите од инфекција“, рекао је Лончаревић након данашњег састанка одржаног у Дому здравља Вишеград.

Он је истакао да ова здравствена установа предузима све потребне мјере, поштујући инструкције Института за јавно здравље Републике Српске.

„Општина Вишеград на челу са начелником Младеном Ђуревићем прати актуелна дешавања и пружа пуну подршку Дому здравља и Одбору за здравље“, додао је Лончаревић.

Здравствени радници вишеградског Дома здравља упознати су на састанку о најновијим информацијама и упутствима Института за јавно здравље и ресорног министарства како би били спремни да реагују у случају потребе.