Завршена „Мала школа пчеларства“

20.02.2020.

„Мала школа пчеларства“ у Вишеграду, коју је похађало десетак нових полазника да би се оспособили за бављење овом дјелатношћу, успјешно је завршена.

Школа је, ангажовањем домаћих пчелара и искусних пчелара из окружења, реализована у оквиру 10 тематских цјелина о пчеларству у организацији Удружења пчелара „Вишеград“.

Предсједник Скупштине Удружења пчелара „Вишеград“ Горан Лончаревић рекао је Срни да је ово почетак активности на развоју пчеларства у овој општини и најавио да ће се у наредном периоду радити на организацији два сајма, у складу са традицијом која постоји у Вишеграду.

Он је нагласио да је сарадња са начелником општине и ресорним министарством омогућила да на прави начин буде промовисано ово значајно занимање, које, осим економских, има и вишеструку корист за здравље.

„Број регистрованих пчелара је већи него раније и очекујемо да ће нови пројекти стимулисати више људи, првенствено младих да се баве пчеларством“, истакао је Лончаревић.