Манифестација „Видовданско вече“

20.02.2020.

Манифестација „Видовданско вече“, коју организује вишеградско Гусларско друштво „Раде Јамина“, биће одржано у амфитеатру факултета у Андрићграду, гдје ће се представити пјевачке групе из Републике Српске и Србије.

Предсједник Друштва Дарко Лечић рекао је Срни да је циљ вечерашње манифестације да окупи културне ствараоце и љубитеље српске традиције како би пјесму и игру сачували од заборава.

„Учесници ове вечери биће глумац Велизар Вејо Касалица, солиста Анђелина Ђурђевић, а у програму ће учествовати и женске и мушке пјевачке групе из Лучана, Новог Горажда и Вишеграда“, нагласио је Лечић.

Лечић је открио да ће ово вече употпунити игре локалног Културно-умјетничког друштва „Краљ Петар Ујединитељ“ из Вишеграда, хор ученика Основне школе „Вук Караџић“ и гуслари.

„Видовданско вече“ почиње у 18.00 часова и одржава се уз подршку Министарства спољних послова Србије, општине Вишеград и предузећа „Хидроелектране на Дрини“.