У подне протест против изградње мини-хидроелектрана на Рзаву

18.01.2020.

У Вишеграду ће данас бити одржана протестна шетња због најављене изградње мини-хидроелектрана на ријеци Рзав.

Протестна шетња биће одржана од Трга палих бораца, улицом Краља Петра до Андрићграда, рекли су Срни организатори.

Организатор Дејан Фуртула рекао је да ће у мирној протестној шетњи учествовати и велики борци против изградње мини-хидроцентрала у БиХ Анес Подић и Роберт Ороз, који ће одржати кратак говор и упознати грађане о штетности тих објеката.

Предсједник Општинског одбора СНСД-а Перо Петровић рекао је да су Одбор и он лично против изградње мини-хидроелектрана на Рзаву, као што су били и против започињања истражних радњи за рудник никла у Вардишту.

„Општински одбор СНСД-а биће спона грађана Вишеграда са Владом Републике Српске како би адекватно ријешили овај проблем“, поручио је Петровић, те додао како подржава мирну шетње, али без дизања тензија.

На штандовима у центру Вишеграда у току је потписивање петиције становника ове општине против изградње мини-хидроелектрана.