Наложени бадњаци у Андрићграду и Вишеграду

06.01.2020.

У Храму цара Лазара у Андрићграду и у цркви Успеније Пресвете Богородице у Вишеграду вечерас су служене вечерње литургије, након чега су испред храмова наложени бадњаци.

Свештеник Драган Вукотић рекао је да је празник Рођења Христовог празник љубави и радости.

„Порука Божића су као и сваке године ријечи Христове – да будемо људи, да будемо бољи родитељи, бољи радници. Дјеца да постану боља, да слушају родитеље, учитеље и професоре“, истакао је Вукотић.

Он је навео да само узајамна љубав и поштовање једних према другим може донијети оно чему сви људи теже, а ту љубав нико није показао већу од Исуса Христа.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић поздравио је суграђане традиционалним поздравом „Мир Божији – Христос се роди“ и пожелио им да Божић проведу са најближима у добром здрављу и весељу.

„Данас треба да пошаљемо поруку мира и нашој браћи у Црној Гори“, рекао је Ђуревић.

За дјецу која су пијукала по слами припремљени су пригодни поклони и ватромет.