Свечаности у Андрићграду на Бадњи дан и Божић

06.01.2020.

Испред Цркве Светог цара Лазара у Андрићграду данас ће бити обављено налагање бадњака, док ће на Божић бити организовано ломљење чеснице са златним дукатом.

Дочек бадњака испред Андрићграда планиран је у 18.45 часова, након чега ће га свештенство црквене општине Вишеград заједно са дјецом унијети у цркву.

Вечерње богослужење и налагање бадњака испред Храма планирано је за 19.00 часова, саопштено је из црквене општине Вишеград.

За дјецу која ће пијукати по слами припремљени су поклони, а биће приређен ватромет и забавни програм.

Подршку организацији овог догађаја пружила је општина Вишеград у сарадњи са Српском православном црквом.

У Цркви Светог цара Лазара у Андрићграду на Божић у 18.00 часова биће организовано ломљење чеснице у којој ће бити златни дукат и други дарови, док ће божићна литургија бити служена у поноћ.