Усвојен буџет за наредну годину у износу од 9.866.586 КМ

27.12.2019.

Одборници Скупштине општине Вишеград усвојили су буџет за наредну годину у износу од 9.866.586 КМ који је за 480.000 КМ већи од овогодишњег.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је буџет развојни и да ће у наредној години бити завршени сви започети инфраструктурни пројекти и да ће почети реализација нових.

„И наредне године наставићемо да стимулишемо наталитет и помажемо младим брачним паровима. Донијели смо измјену одлуке о стимулисању боравка дјеце у вртићу, тако да ће родитељи за друго дијете које борави у вртићу плаћати 50 одсто, док је боравак за треће бесплатан“, истакао је Ђуревић.

Он је навео да се општина Вишеград развија равномјерно, не запостављајући ниједно насеље.

Начелник општинског Одјељења за финансије Милан Јакшић рекао је да је у буџету за наредну годину за текуће расходе планирано 7.521.167 КМ, за издатке за нефинансијску имовину 1.656.416 КМ, за отплату кредитног задужења 398.000 КМ, а за буџетску резерву 148.500 КМ.

Скупштина општине Вишеград усвојила је на данашњој сједници приједлог одлуке о измјени одлуке о утврђивању услова и критеријума за остваривање права на стимулисање наталитета.

Одборници су усвојили одлуку о додјели повеље књижевнику Петеру Хандкеу који је након посљедњег рата помагао Вишеграђанима у изградњи новог насеља.