Обиљежена крсна слава обданишта „Невен“

19.12.2019.

Вишеградски вртић „Невен“ обиљежио је данас крсну славу Никољдан у присуству дјеце, васпитача и званица, а начелник општине Младен Ђуревић најавио је да ће на наредној сједници Скупштине општине Вишеград бити донесена нова одлука о финансирању дјеце која бораве у вртићу како би олакшали родитељима и подстакли наталитет.

Ђуревић је пожелио дјеци и запосленима срећну крсну славу и истакао
да ће општина увијек имати разумијевања за обданиште и дјецу, те да им је то и обавеза.

„Веома нас радује велики број дјеце. Они ће из овог периода понијети најљепша искуства и вјерујем да ће израсти у добру дјецу и добре људе“, рекао је Ђуревић.

Директор вртића „Невен“ Данка Митровић рекла је да је ово један од најсвечанијих празника који обиљежавају.

„Прилика је ово да говоримо о култури и традицији, а да наши малишани од најраније животне доби усвајају спознају о томе коме и чему припадају, јер се сматра да је то основ за њихово сазријевање и израстање у добре људе“, истакла је Митровићева.

Обиљежавању крсне славе присуствовао је и директор предузећа „Хидроелектране на Дрини“ Недељко Перишић и предсједник Управног одбора обданишта Ружица Шимшић.

У обданишту „Невен“ борави 105 малишана.