Далибор Илић из Вишеграда кандидат за најбољег спортисту Српске

05.12.2019.

Млади кошаркаш клуба „Игокеа“ Далибор Илић из Вишеграда један је од кандидата за најбољег спортисту Републике Српске.

Свечаност на којој ће бити проглашен најбољи спортисти заказана је за 16. децембар у Бањалуци, а на листи су 23 кандидата.

Далибор Илић рођен је 4. марта 2000. године у Вишеграду. Тренирао је у млађим категоријама вишеградске „Варде“, а 2015. године прешао је у млађе категорије „Игокее“. Од почетка сезоне 2016/17. постао је и члан сениорског тима, а крајем марта 2018. године потписао је први професионални уговор са овим клубом из Лакташа.

Током „Суперлиге“ Србије 2019. године играо је на позајмици у екипи Мега Бемакса.

Илић је био капитен састава јуниорске репрезентације Србије који је освојио златну медаљу на Европском првенству 2018. године. На кају претходне сезоне Далибор је био посуђен Меги Бемакс у Београду за коју је наступио у Лиги Србије и плеј-офу АБА лиге.