У току изградња пута Милошевићи-Стари Брод

26.11.2019.

У току је изградња пута Милошевићи-Стари Брод, за шта је Влада Републике Српске издвојила око 500.000 КМ, а на подручју општине Вишеград завршена је половина предвиђених радова, рекао је Срни руководилац вишеградске Радне јединице предузећа „Романијапутеви“ Богдан Ђукановић.

Он је рекао да ће бити изграђено укупно 4.600 метара пута, од чега на подручју Вишеграда 2.327 метара, а остатак у општини Рогатица.

Ђукановић је навео да су радови почели прије 25 дана, те да је тешко одредити када ће бити завршени због великих камених маса које је потребно минирати.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је ово пројекат од вишеструког значаја.

„Пут Милошевићи-Стари Брод значиће много за становништво у овом крају, али и све који ће долазити да посјете Спомен-музеј“, навео је Ђуревић.

Пут Милошевићи-Стари Брод води до комплекса „Стари Брод“, гдје се налази Спомен-музеј изграђен у сјећање на 6.000 Срба убијених на овом мјесту 1942. године.

Спомен-музеј је освештан 7. септембра.