У селу Коритник освјештано спомен-обиљежје погинулим борцима

07.11.2019.

У вишеградском селу Коритник освештани су спомен-плоча и спомен-чесма у знак сјећања на пет бораца који су погинули у протеклом рату са подручја села Коритник, Лозница и Гребен.

Предсједник Скупштине Борачке организације Вишеград Александар Савић истакао је значај сјећања на оне који су дали живот за одбрану Републике Српске.

„Најбитније је не заборавити погинуле борце, јер ће нас тада заборавити историја“, додао је он.

Мајка погинулог борца Милена Грујић рекла је да је изгубила сина јединца и истакла да јој много значи то што ће ова плоча чувати од заборава њено дијете.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је постављање овог спомен-обиљежја организовала општина у сарадњи са Борачком организацијом Вишеград.

Мјештанин села Ацо Грујић захвалио је Борачкој организацији, општини Вишеград и окупљенима који се сјећају најбољих бораца из ових села који су дали живот за одбрану Републике Српске.