Школски прибор за основце у продуженом боравку

06.11.2019.

Општина Вишеград обезбиједила је нови школски прибор и друштвене игре за дјецу у продуженом боравку Основне школе „Вук Караџић“ у Вишеграду.
Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је осмијех заблистао на лицима дјеце која су добила оловке, свеске, бојице и други потребан материјал за школу.

„Желимо да подстакнемо дјецу да постижу што боље резултате, уче и савладавају различите вјештине јер је образовање предуслов за њихов квалитетнији живот“, истакао је Ђуревић.

Директор Основне школе „Вук Караџић“ Момир Радојчић захвалио је општини која води одговорну политику према најмлађима, али и осталим становницима Вишеграда.

„Овај материјал ће много значити, јер ће ученички рад бити креативнији“, истакао је Радојчић.

Радојчић је истакао да је уз помоћ општине извршена санација гријања, набављене су нове табле, столице, а помогнута је и реконструкција фасаде и столарије и постављен видео-надзор.

Учитељ Неђо Видаковић рекао је да ће нови школски прибор допринијети бољем раду ученика, а уз друштвене игре учиће правила играња.

У Основној школи „Вук Караџић“ има пет одјељења продуженог боравка у којем бораве 163 ученика.