Обиљежен Међународни дан смањења ризика од катастрофа

13.10.2019.

У Вишеграду је данас, поводом Међународног дана смањења ризика од катастрофа, изведена показна вјежба смањења посљедица у случају земљотреса, пожара, вулканских ерупција, поплава и клизишта.

Старјешина Ватрогасне јединице Вишеград Жељко Милошевић рекао је вјежба била осмишљена као комбинована несрећа, рушевина и пожар.

„Наш задатак је био да спасимо људе из рушевине, а екипе Црвеног крста су преузеле повријеђене“, истакао је Милошевић.

Секретар општинског Црвеног крста Душко Самарџић рекао је да за ефикасан одговор морају бити одређени приоритети, а то треба да буде смањење смртности и броја особа погођених катастрофом.

„Овом вјежбом показали смо знање наших екипа“, истакао је Самарџић.

Вјежбу су извели представници и волонтери општинске организације Црвеног крста у сарадњи са ватрогасцима и Домом здравља.