У Андрићграду одржан концерт бањалучког дјечијег хора „Јединство“

05.10.2019.

Испред Храма Светог цара Лазара у Андрићграду вечерас је одржан концерт дјечијег хора „Јединство“ из Бањалуке.

Диригент хора Јасна Антонић рекла је да су се представили публици у Вишеграду духовним, световним и народним композицијама.

„Ово је наш други долазак у Вишеград и из овог града носимо позитивна искуства“, рекла је Антонићева и додала да хор постоји већ 25 година.

Она је истакла да су у Вишеграду посјетили манастир Добрун, мост Мехмед Паше Соколовића и Андрићград.

Протојереј Александар Топаловић рекао је да су дјеца у Вишеграду обишла културне и историјске знаменитости, а уједно и показала знање из хорског пјевања.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је ово још један лијеп догађај који је окупио велики број учесника.

„Оваква дешавања употпуњују културну сцену нашег града и општина ће увијек подржавати овакве манифестације“, истакао је Ђуревић.