Уређено дјечије игралиште у Душчу

01.10.2019.

У данашњој акцији чишћења и уређења дјечијег игралишта у вишеградском насељу Душче учествовали су запослени у Дирекцији за изградњу и развој, радници предузећа „Хидроелектране на Дрини“, као и спортисти из ове општине.
Јадранко Јањић из Дирекције за изградњу и развој рекао је да је ово завршна акција за ову годину и додао да су уређени фудбалски и кошаркашки терен.

Он је напоменуо да је до сада уређено осам спортских терена.

Миљан Бабић из Јавне спортске установе „Дрина“ рекао је да су исцртане линије за фудбал и кошарку, те уређен помоћни мобилијар.

„Уклонили смо шибље са терена, склонили смо голове који нису у употреби и наредних дана поставићемо нове“, додао је Бабић.

Он је истакао да је циљ акције да се подигне свијест код младих о очувању животне средине и о томе колико је важна физичка активност.

Иницијатор уређења спортских терена је општина Вишеград.