Одржане седме „Мале соколске витешке игре“

23.09.2019.

У Вардишту код Вишеграда данас су одржане седме „Мале соколске витешке игре“ на којима је учествовало око 100 дјеце.

Прво мјесто на играма освојио је одред „Алекса Шантић“, друго „Новак Ђоковић“, док је треће мјесто припало одреду „Владе Дивац“.

Игре је организовала спортска секција Српског соколског друштва „Бамби соко“ из Добруна.

„Мале витешке соколске игре“ на спортским теренима Спасилачког центра Србије у Вардишту отворио је хуманитарац Војкан Крстић, који је истакао да су дјеца будућност и да у њих треба улагати.

Архимандрит Јован Гардовић рекао је да је веома важно што живи идеја соколарства и витештва међу дјецом.

Замјеник начелника општине Вишеград Младенко Тасић рекао је да општина све више улаже у развој омладинског спорта, те да ће у будућности наставити да помаже организацију оваквих догађаја.

„Битно је да наша дјеца своје слободно вријеме проводе развијајући своју физичку културу, дружећи се и његујући традицију наших предака“, истакао је Тасић.