120 пакета за социјално угрожене грађане

05.01.2022.

За социјално угрожене становнике Вишеграда је поводом божићних празника обезбијеђено 120 пакета.

Помоћ, за коју је издвојено 6.000 КМ, обезбиједили су Центар за социјални рад у сарадњи са општинском управом и Црквеном општином, а подршку су дали и предузеће „Хидроелектране на Дрини“, Територијална ватрогасна јединица и Цивилна заштита.

Директор Центра за социјални рад Дејан Савић рекао је да је ова установа обезбиједила 100 прехрамбено-хигијенских пакета, а Црквена општина 20, чија је вриједност 50 КМ.

Он је захвалио свима који су дали несебичну подршку за реализацију овог пројекта, у виду возила и људства да би пакети били испоручени крајњим корисницима, те додао да ће настојати да ову акцију подигну на виши ниво.

„Свим становницима православне вјероисповијести желим срећан Божић и да га проведу у миру, здрављу и сваком добру“, поручио је Савић.

Начелник општине Младен Ђуревић напоменуо је да је ово традиционална акција за оне којима је помоћ потребна, те је свима честитао Божић са жељом да га проведу у здрављу и срећи.