У току реконструкција водоводне мреже у двије улице

22.08.2024.

У вишеградским улицама Ужичког корпуса и Видовданској у току је реконструкција водоводне мреже коју са 105.000 КМ финансира општина, изјавио је Срни директор Јавног предузећа за водовод и канализацију “15. април” Радивоје Видаковић.

Видаковић је навео да се радови изводе на реконструкцији комплетне водоводне мреже, укључујући и кућне прикључке.

“Старе водоводне цијеви биће замијењене новим цијевима ПЕХД у дужини од 400 метара”, додао је Видаковић.

Он је појаснио да је ово наставак значајног пројекта започетог 2023. године реконструкцијом водоводне мреже.

“Ријеч је о застарјелим цјевоводима јер водоводна мрежа у овим улицама датира из шездесетих година. Такође, на овим локалитетима забиљежен је велики број кварова на водоводној мрежи, те су и губици воде били велики”, напоменуо је Видаковић.

Радови ће бити завршени за 20 дана.