БИЦИКЛИСТИЧКИ МАРАТОН ОКУПИО 150 УЧЕСНИКА

01.09.2024.

Са моста Мехмед паше Соколовића у Вишеграду стартовао је трећи бициклистички „МТБ маратон“ који је окупио више од 150 бициклиста из БиХ и Србије.

Предсједник Удружења „МТБ Вишеград“ Игор Мучибабић рекао је да је се труде да буде што више људи, да манифестацију подигну на што већи ниво, а госте упознају о овом виду туризма и рекреације.

Он је напоменуо да најмлађи учесници возе на стази дугој седам километара до Саса, друга стаза дужине 15 километара је до Вишеградске бање, а трећа од 33 километара до Вељег Лука и назад у Вишеград.

Према његовим ријечима, Вишеград има веома добре услове за рекреацију и спорт, планинарење и бициклизам.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић поздравио је учеснике, пожелио им много среће и маратон прогласио отвореним.

Покровитељ ове спортске манифестације је општина Вишеград. крај/јб/фото