
У Вишеграду су данас обновљени уговори са 40 корисника станова у згради за социјално становање у насељу Калате, у оквиру редовне годишње процедуре коју спроводи општина Вишеград.
Уговоре је са корисницима потписао начелник општине Младен Ђуревић.
Начелник Одјељења за просторно уређење и стамбено-комуналне послове Дејан Крсмановић рекао је да се уговори са станарима обнављају сваке године, док су рјешења о додјели станова трајна.
Он је навео да станови не могу бити предмет откупа јер је зграда у власништву општине Вишеград, али да чланови домаћинства имају право насљеђивања у случају смрти носиоца станарског права.
Крсмановић је подсјетио да је зграда у Калатама изграђена средствима Владе Републике Српске и донатора, те да су станови намијењени корисницима који испуњавају услове предвиђене Законом о социјалном становању.
Према његовим ријечима, станови се користе без накнаде, уз обавезу плаћања трошкова одржавања заједничких просторија и режија.
Зграда у насељу Калате усељена је 2022. године.