Начелник општине Вишеград присуствовао Форуму дијаспоре

24.02.2018.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић присуствовао је данас Форуму дијаспоре, који је одржан у Бања Луци, са више од  100 учесника из 20 земаља свијета.

„Циљ Форума  је да се пронађу механизми, како би се сарадња са дијаспором унаприједила, те да Република Српска на прави начин презентује своје капацитете широм свијета“, рекао је Ђуревић.

Он је додао да је веома битно да имамо добре односе са дијаспором, како би заједнички остварили циљеве за још бољу Српску.

„Намјера предсједника Републике Српске је да Форум постане традиционалан и да се одржава и у осталим градовима Српске“, истакао је Ђуревић.

Ђуревић је навео да је Форум окупио представнике Владе Српске, угледне универзитетске професоре, научне и културне раднике, привреднике и представнике општина и градова.

Једнодневни Форум одржава се на иницијативу и под покровитељством предсједника Републике Српске Милорада Додика.