
Maтуранати Средњошколског центра „Иво Андрић“ свечано су вечерас испраћени дефилеом од моста Мехмед-паше Соколовића до Андрићграда, уз аплаузе бројних суграђана и родитеља.
Свечана поворка матураната привукла је пажњу грађана, а центар града био је испуњен празничном атмосфером, елеганцијом и осмијесима младих који завршавају једно важно животно поглавље.
Директор школе Драгана Зечевић поручила је матурантима да са собом понесу знање, пријатељства и вриједности које су стекли током школовања.
За ученика генерације проглашена је Маријана Шушњар, ученица смјера економија, право и трговина, која планира да школовање настави на Економском факултету у Београду.
Матуранти су истакли да ће средњошколске дане памтити по заједништву, дружењу и подршци професора, али и по успоменама које ће их пратити кроз живот.
Матурско вече за 64 матуранта и њихове професоре организовано је у хотелу „Вишеград“, а покровитељ прославе била је општина Вишеград.