Малинари са начелником о проблемима

02.12.2017.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић данас је са члановима Удружења малинара „Ластар“ из Вишеграда разговарао о узгоју малине и проблемима са којима се сусрећу.

„Општина на различите начине помаже пољопривредне произвођаче, јер сматрамо да је потребно оснажити ову грану како би помогли и подстакли наше суграђане да улажу у развој села“, додао је Ђуревић на пријему за чланове овог удружења.

Он је истакао да је општина обезбиједила простор за чланове овог Удружења како би њихов рад био што ефикаснији.

Предсједник Удружења малинара „Ластар“ Владиша Јошиловић захвалио је начелнику на пријему и уручио му захвалницу за добру сарадњу.

„Договорили смо да ћемо у наредном периоду одржати предавање за малинаре, како би олакшали припреме за наредну сезону“, рекао је Јошиловић.

Удружење малинара „Ластар“ из Вишеграда има око 30 чланова.