Клокић у посјети „Вишеградској кући“

17.08.2019.

Министар за европске интеграције и међународну сарадњу Републике Српске Златан Клокић изјавио је данас да у „Вишеградској кући“ треба да буду презентовани производи, не само из Вишеграда и околине, него из цијеле Републике Српске.

Он је честитао начелнику општине Вишеград Младену Ђуревићу на идеји да буде отворена „Вишеградска кућа“, гдје пољопривредни произвођачи и други мали произвођачи представљају и продају своје производе.

„Надам се да ће `Вишеградска кућа` постати препознатљива као и друге атракције у Вишеграду“, истакао је Клокић.

Ђуревић је рекао да, захваљујући „Вишеградској кући“, сви који се баве неком производњом сада имају прилику да своје производе презентују и продају.

„Ово је мјесто гдје туристи могу да пронађу лијепу успомену на Вишеград, од сувенира, сокова, хране, ракије и свих других производа који ће их подсјећати на ово мјесто“, навео је Ђуревић.

„Вишеградску кућу“ су посјетили и шеф Представништва Републике Српске у Београду Млађен Цицовић и директор Туристичке организације Златибор Владимир Живановић.

Цицовић је рекао да сваки пут када дође, види нешто ново у Вишеграду и туристичкој понуди овог града.

Живановић је рекао да је „Вишеградска кућа“ прави погодак за Вишеград.