Ekipa PSD „Stolac“ pobjednik „Višegradske pasuljijade“

31.05.2026.

Ekipa Planinarsko-sportskog društva /PSD/ „Stolac“ pobjednik je četvrte „Višegradske pasuljijade“, koja je danas održana na izletištu kod kapele Svetog Jovana Krstitelja u Višegradskoj banji.

Drugo mjesto osvojili su takmičari Šumskog gazdinstva „Panos“, a treće je pripalo ekipi Osnovne škole „Vuk Karadžić“.

„Pasuljijadu“ je organizovala višegradska Turistička organizacija, čiji je direktor Jadranko Janjić rekao da je ove godine učestvovalo 16 ekipa i da interesovanje potvrđuje da ima potencijala za dalji razvoj.

„Pasuljijadu“ je posjetio načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević, koji je istakao da ovakvi događaji značajno doprinose obogaćivanju turističke ponude opštine.