Реновирана теретана у Спортској дворани

04.05.2018.

У Спортској дворани Вишеград отворена је реновирана теретана, за коју су општина Вишеград и предузеће „Хидроелектране на Дрини“ издвојили око 9.000 КМ.

Иницијатор ове активности Горан Ћећез рекао је да је новац уложен у реновирање теретане, замјену старих справа и куповину нових.

„У теретани имамо крос-машину, ножну екстензију, лат-машину, тегове, а купљене су и нове клуп, док је дио старих обновљен“, додао је Ћећез.

Он је истакао да се овим стичу одлични услови за тренирање, побољшани су услови за припремање свих спортских селекција у општини Вишеград, а очекује се и већи број рекреативаца.

Начелник општине Вишеград Младен Ђуревић рекао је да је општина учествовала у реконструкцији теретане и помогла да буду обезбијеђене потребне справе.

„Ово је још један од примјера гдје општина Вишеград показује да брине о младим људима“, истакао је Ђуревић.

Он је додао да ће општина наставити да помаже спорт и младе јер су млади људи потребни овом граду.

Одборник у Скупштини општине Вишеград Дарко Андрић рекао је да Вишеград заслужује теретану јер вјежбајући омладина има могућност да здравије проводи вријеме.