Делегација Словачке уручила помоћ фолклорним друштвима и ЦК

12.05.2017.

Делегација Словачке посјетила је данас општину Вишеград и уручила помоћ од 5.000 евра за фолклорна друштва из те општине, као и хуманитарну помоћ Црвеном крсту.

Замјеник амбасадора Словачке у БиХ Виктор Борецки рекао је да је намјена помоћи да фолклорна друштва из Вишеграда у јулу учествују на фестивалу фолклора у Словачкој.

Борецки је додао да ће словачка делегација пратити фестивал фолклора који се данас и сутра одржава у Вишеграду, а на којем наступа и фоклорно друштво из Словачке.

Командир Лот тима Вишеград Рудолф Дурник изразио је задовољство због тога што је обезбијеђена помоћ која је стигла у Вишеград.

Он је нагласио да су све помоћи резултат сарадње на веома високом нивоу са општином Вишеград.

Начелник Вишеграда Младен Ђуревић захвалио је за уручену помоћ из Словачке, те истакао да је вишеградска општина на располагању за све што буде било потребно свим представницима Словачке.

Секретар Црвеног крста Вишеград Душко Самарџић рекао је да је у оквиру ове посјете уручио захвалнице представницима Министарства одбране Словачке и представницима Лот тима Вишеград.