Организован низ хуманитарних акција

08.05.2017.

Општинска организација Црвеног крста Вишеград је, поводом обиљежавања Свјетског дана Црвеног крста и Недјеље Црвеног крста, спровела низ активности, међу којима бесплатно мјерење крвног притиска и нивоа шећера у крви.

Секретар општинске организације Душко Самарџић рекао је да је, осим ове активности, организована посјета корисницима кућне његе и дјеци без родитељског старања, као и уручивање прехрамбених и хигијенских пакета.

„Волонтери ће кроз лијепљење плаката и дијељење едукативног материјала промовисати активности Недјеље Црвеног крста и продавати маркице, а приход ће бити усмјерен за спровођење програма кућне његе“, каже Самарџић.

Он је напоменуо да је основни циљ Црвеног крста ублажавање патње и пружање помоћи социјално угроженом становништву.