Besplatan poslovni prostor za investitora

12.09.2017.

Odbornici Skupštine opštine Višegrad usvojili su danas odluku o dodjeli poslovnog prostora u „Robnoj kući“ bez naknade tekstilnoj firmi koja planira da pokrene proizvodnju i zaposli 20 radnika.

Načelnik opštine Višegrad Mladen Đurević rekao je da jedna tekstilna firma izrazila želju da pokrene proizvodnju.

„Dodijelili smo im prostor bez naknade, a oni će zauzvrat da zaposle 20 radnika“, rekao je Đurević.

Odbornici su donijeli i odluku o prodaji nepokretnosti u vlasništu opštine u Dobrunu investitoru iz Srbije, koji planira da pokrene proizvodnju peleta.

Predsjednik Skupštine opštine Višegrad Bilal Memišević rekao je da će odluka o prodaji nepokretnosti u Dobrunu omogućiti otvaranje novih radnih mjesta.

Odbornici su usvojili i odluku o kućnom redu u stambenim zgradama, koja je prethodno bila upućena u javnu raspravu.

Đurević kaže da su građani zadovoljni donošenjem odluke o kućnom redu u stambenim zgradama, jer će mnoge stvari rješavati na bolji način nego do sada.

SRNA