Obilježeno 18 godina postojanja KUD-a „Kralj Petar Ujedinitelj“

30.11.2019.

Članovi Kulturno-umjetničkog društva /KUD/ „Kralj Petar Ujedinitelj“ iz Višegrada održali su godišnji koncert u okviru obilježavanja 18 godina postojanja.

Umjetnički rukovodilac KUD-a „Kralj Petar Ujedinitelj“ Danijela Šućur rekla je da je koncert odlično protekao i da je nastupilo oko 200 članova Društva.

„Ovaj koncert nam mnogo znači jer proslavljamo 18 godina postojanja i posvećujemo ga pokojnom koreografu Draganu Đokiću“, istakla je Šućur.

Gosti na ovom koncertu bili su članovi KUD-a „Lazarica“ iz Kruševca i „Prvi partizan“ iz Užica.

Umjetnički rukovodilac KUD-a „Lazarica“ Ivan Ivanović rekao je da su nastupili sa dvije koreografije, te dodao da su prvi put gostovali u Višegradu iz kojeg nose lijepe utiske.

Članovi KUD-a „Kralj Petar Ujedinitelj“ u proteklih 18 godina imali su brojne nastupe širom Evrope gdje su osvajali nagrade i priznanja.

SRNA