Весела радионица у обданишту „Невен“ поводом 8. марта

06.03.2017.

У обданишту „Невен“ у Вишеграду данас је, поводом 8. марта, одржана радионица сликања и прављења честитки, у којој су учествовали малишани са очевима и дједовима.

Директор Јавне установе за предшколско васпитање и образовање „Невен“ Данка Митровић рекла је да је весела радионица приређена с циљем да се заједничким снагама дјеца и старији ангажују и својим најдражим дамама приреде пригодне поклоне.

„Сви учесници имају вишеструку корист од овог пројекта, јер се, осим емоционалног и интелектуалног развоја дјетета, ради на интензивирању дружења старијих са њиховим малишанима“, додала је Митровићева.

Она је истакла да обданиште „Невен“ похађа 47 малишана и да је попуњен капацитет у овој установи.

Васпитач Катарина Печеничић рекла је да су дјеца правила честитке за своје маме, а да су им помагали очеви.

„Дјеца су била креативна и уживала су у прављењу поклона за најдраже даме. Ове радионице смо правили и раније, а одзив родитеља је био велики“, рекла је Печеничићева.