Олимпијци и Стојић промовисали веслање у Вишеграду

28.10.2016.

veslaci-oplimpijci

Чланови веслачке репрезентације Србије одржали су за основце Вишеграда у Андрићграду промотивни час у циљу промовисања овог спорта.

У наредном периоду у Вишеграду ће почети школа веслања коју ће водити тренер из Београда, а пробни часови одржаће се у Основној школи „Вук Стефановић Караџић“. Часу су присуствовали олимпијци Ненад Беђик и Милош Васић, јуниорски четверац, те прослављени веслач Никола Стојић.

veslaci-sa-djurevicem

– Овде смо поводом промоције веслачког спорта, гдје је направљен веслачки објекат и планира се да Вишеград постане веслачка база гдје ће репрезентације долазити на припреме. Андрићград и Вишеград дјелују лијепо и имате одличне услове за организацију припрема и такмичења – рекао је Милош Васић и позвао све на Свјетски куп у Београду наредног маја.

Васић и Беђик и јуниорски четварац веслаче маратон од Вишеграда до Бајине Баште и на тај начин још више промовисати овај спорт.

Дејан Јовичић